Wypadające włosy – pomocy!

Wypadające włosy to problem dotykający i mężczyzn. Problem poważny, przykry, dość powszechny a zarazem – na ogół – bardzo trudny do wyeliminowana. Pół biedy, gdy włosy są gęste i wypadają okresowo. Gorzej, gdy wypadają garściami. Wypadanie włosów ma szereg przyczyn, czasem jest skutkiem tzw. chemii po przebytych chorobach nowotworowych. Czasem "tylko" zmęczenia czy stresu (nagłego czy długotrwałego), złej diety itd. Najczęściej niestety przyczynę wypadania włosów trudno określić i terapia odbywa się metodą prób i błędów. I bardzo długo.
Oczywiście jest wiele domowych sposobów, by walczyć z tym problemem, i wiele gotowych suplementów diety dostępnych bez recepty w aptece. Lepiej jednak udać się do lekarza – dermatologa. Wtedy szansa na wyleczenie jest większa.
Jak jak ją leczyć? Jakie mamy możliwości?
Zacznijmy od diety. Ta musi być bogata w krzem, witaminę A, witaminy z grupy B, cynk oraz żelazo. Prócz tego włosy wzmacniają suplementy, w składzie których znajduje się często: skrzyp, pokrzywa, melisa, lipa, rumianek. Pomaga wsmarowywanie we włosy i skórę głowy – olejek z wiesiołka, olejek z rycynowy czy tzw. woda brzozowa. Wymienioną pokrzywę warto zresztą stosować w różnych postaciach – w tym pić. Masaże głowy, szampony przeciw wypadaniu włosów, delikatne ich traktowanie – to również pomoże nam w walce z tym problemem.

Comments are closed.